Kolektory słoneczne

2_RAF3208

SUNGET jest autoryzowanym przedstawicielem firmy CALDORIS Polska
Kolektory Caldoris to posiadające wieloletnią gwarancję, najwyższej jakości kolektory z certyfikatami Solar Keymark i DIN-Gepruft. Wszystkie komponenty naszych zestawów pochodzą od renomowanych i sprawdzonych dostawców i dostarczane są z pełną dokumentacją techniczną.

Zestaw Solarny Caldoris
Zestawy solarne Caldoris oferowane na polskim rynku składają się z pięciu podstawowych elementów:
1. Kolektora słonecznego (rurowo-próżniowego). Ilość rur dostosowana jest do liczby użytkowników.
Ogólne zapotrzebowanie na wodę wyliczane jest przez naszego specjalistę,
2. Zbiornika na ciepłą wodę z dwoma wężownicami (elementami grzejącymi). Przez dolną wężownicę przepływa nagrzany energią słoneczną płyn solarny. To on ogrzewa wodę w Twojej instalacji domowej. Górna wężownica podłączona zostaje do istniejącej instalacji grzewczej. Odpowiada za dogrzanie wody, gdy nasłonecznienie nie jest dostatecznie mocne,
3. Pompy, dzięki której gorący płyn solarny dostarczany jest z kolektora do zbiornika na wodę. Tam oddaje swoją temperaturę, a następnie już schłodzony pompowany jest z powrotem do kolektora w celu ponownego nagrzania.
4. Sterownika elektronicznego, na którym ustawisz żądaną temperaturę ciepłej wody. Steruje on przepływem płynu solarnego oraz pracą dodatkowego źródła ciepła (prądu lub kotła gazowego). Dogrzewa ono wodę wyłącznie wtedy, gdy z powodu małej ilości światła słonecznego, nie zostaje ona wystarczająco nagrzana przez kolektor słoneczny.
5. Naczynia przeponowego, które reguluje wzrost objętości płynu solarnego, gdy zmienia się jego temperatura.

 

Zestaw solarny może być wykorzystywany do ogrzewania wody użytkowej a także jako wspomaganie ogrzewania (ogrzewanie podłogowe). W zależności od planowanego zastosowania, a także liczby osób korzystających z ciepłej wody w domu oraz intensywności użytkowania, zestawy są dostosowywane do potrzeb klientów poprzez odpowiedni dobór wielkości kolektora i zbiornika. W praktyce, dobór odpowiedniego zestawu solarnego należy przeprowadzić wspólnie z doradcą, który uwzględni również inne ważne elementy, takie jak umiejscowienie domu, czy istniejące instalacje grzewcze.